• Klimatyzacja Wrocław

    Proponujemy Państwu usługi związane z montażem, serwisem, dostawą oraz konserwacją urządzeń klimatyzacyjnych. Zamówienia wykonujemy nie tylko we Wrocławiu, ale także na terenie…

Aktualności

Dobór  właściwego klimatyzatora

Systemy klimatyzacji wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu chłodząc, ale również ogrzewając. Obecnie na rynku są dostępne urządzenia klimatyzacyjne, które oprócz w/w funkcji klimatyzator również oczyszcza, jonizuje, wyłapuje bakterie, roztocza i alergeny. W wyborze odpowiedniego systemu dla naszego domu, biura powinniśmy zaufać firmie, która ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę w doborze systemu, który stworzy nam odczucie komfortu przebywania w pomieszczeniu.

Czyszczenie i konserwacja klimatyzacja Wrocław

Konserwacja klimatyzacjiKlimatyzatory tak jak inne urządzenia należy konserwować a w razie awarii system klimatyzacji Wrocław może wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. Wymóg czyszczenia i konserwacji nakłada na użytkownika obowiązek przeprowadzenia czynności przewidzianych przez producenta klimatyzacji.

Najwygodniej dla użytkownika będzie zlecić to firmie, która profesjonalnie przeprowadzi przegląd urządzeń.

W klimatyzatorach, w których nie są dokonywane regularne przeglądy, mogą wystąpić bakterie oraz grzyby, które bezpośrednio zagrażają naszemu zdrowiu. Najczęściej występujące bakterie i grzyby to:

  • Kropidlak czarny
  • Paciorkowiec kałowy
  • Gronkowiec złocisty 
  • Candida Albicans
  • Pałeczka ropy błękitnej

Widzimy wszyscy, że zagrożenie jest realne i namawiam na pilnowanie terminu przeglądów i konserwacji klimatyzacji Wrocław. Wymienniki ciepła i filtr wstępny przez który przepływa powietrze to miejsce od którego zaczynamy czyszczeni i konserwacje. Filtr, który będziemy czyścić jest powleczony cienką siatką, która wyłapuje większe zanieczyszczenia. Tacka ociekowa jest tym miejscem gdzie rozwój bakterii i grzybów jest najbardziej prawdopodobny.

Jednostka zewnętrzna tez podlega okresowym przeglądom. Tutaj stosujemy specjalną chemię, która dobrze sobie poradzi z różnymi zanieczyszczeniami.

konserwacja klimatyzacji Wroclaw czyszczenie

Przeglądy i konserwacja w systemach klimatyzacja Wrocław generuje dodatkowe koszty, ale jak widzimy po zagrożeniach, ewentualne  zaniedbanie, niesie za sobą duże ryzyko pogorszenia jakości powietrza w pomieszczeniu i sprzyja ewentualnym awariom.

 

Przegląd klimatyzacji wroclaw

 

Filtry w klimatyzacji odgrywają bardzo dużą rolę w poprawnym funkcjonowaniu urządzenia. Mają za zadanie wyłapać między innymi kurz który może osadzić się w środku urządzenia i obniżyć jego efektywność oraz doprowadzić do namnażania szkodliwych grzybów i bakterii. Na powyższym zdjęciu widoczna jest różnica pomiędzy czystym filtrem a użytkowanym przez ok. 6 miesięcy. Jeżeli odczuwasz spadek wydajności a Twoja klimatyzacja Wrocław nie miała dawno przeglądu zgłoś się do nas!! Oferujemy kompleksowe czyszczenie urządzeń wraz ze sprawdzaniem wydajności i parametrów jednostek. Zapraszamy do kontaktu!

 

Klimatyzacja Wroclaw

 

Zapraszamy na inne strony serwisu! Klimatyzacja Wrocław  

Konserwacja klimatyzacji Wrocław  Serwis klimatyzacji Wrocław  Certyfikaty  Klimatyzacja ceny  Oczyszczacze Powietrza Wrocław  klimatyzacja dla firm   Kontakt  

klimatyzacja wroclaw